mariuszmarszewski.blogspot.com 

Strona prowadzona przez dr Mariusza Marszewskiego, wicedyrektora Instytutu Wschodniego. Tematyka traktująca głównie o Kaukazie, oraz roli islamu na przestrzeni postradzieckiej.  


 
   
http://pravda.blox.pl/ Jak pisze Michał Gwiazdowski, autor - "Rosja, Ukraina, Białoruś, kraje WNP i b.ZSRR - tym zajmujemy się na tym blogu, szczególnie jeśli dotyczy też Polski."
 
http://sputniczka.blox.pl/html Blog Ludwiki Włodek, publicystki Gazety Wyborczej. Jak sama mówi, blog traktuje - "O współpodróżniczkach i współpodróżnikach. Dla wszystkich, którzy lubią postsowieckie klimaty i wierzą, że nie ma nic bardziej fascynującego niż inni ludzie"
http://taszkentczyk.blogspot.com/ Jest to blog prowadzony przez Łukasza Jabłońskiego - wschodoznawcę i stypendystę programu Erazmus Mundus w Uzbekistanie. Wedle słów autora blog to: "...rzecz o tym, jak Wielkopolanin zamieszkał na przedgórzu Tien-szanu..."
http://zeslany.blogspot.com/ Relacja ze stypendialnego pobytu w Irkucku, okraszona opowieściami o wyprawach do nieodległych Chin czy nad Bajkał. Przyjemna i ciekawa lektura, lekki i wciągający styl. Bartek Biskupski, student wschodoznawstwa, zaprasza na swojego bloga.    
http://a-krotov.livejournal.com/ "Новости Антона Кротова и Академии Вольных Путешествий" - tak głosi tytuł umieszczony na tej witrynie. Blog poświęcony podróżowaniu w każdym tego słowa znaczeniu.
http://hitch-hiker.livejournal.com/

"Записки русского путешественника" Blog poświęcony podróżowaniu za pomocą autostopu. Strona prowadzona przez Artema Rusakowicza.