FINALIŚCI I ETAPU "WSCHODOKONKURSU"

28 luty 2018

Szanowni Państwo,

poniżej zamieszczamy listę 11 finalistów I etapu

Konkursu Wiedzy o Europie Wschodniej, Syberii, Kaukazie i Azji Środkowej

„Zostań Wschodoznawcą”

Niepodległość 1918 – nie tylko Polska…

Lista do pobrania w PDF: Kliknij TUTAJ

II etap (finałowy)  16 kwietnia 2018 r. odbędzie się w siedzibie Instytutu Wschodniego UAM i składać się będzie z piętnastominutowej prezentacji na wybrany przez finalistę i zaakceptowany przez Komisję Egaminacyjną temat dotyczący zagadnienia, któremu poświęcona jest tegoroczna edycja Konkursu – oprócz prezentacji typowo historycznych, zapraszamy też do przedstawienia tematów dotyczących refleksji wydarzeń 1918-1921 w kulturze i pamięci historycznej aż po współczesność (literatura, film, pomniki itd.).

Po przedstawieniu prezentacji każdy finalista będzie miał za zadanie ustosunkowanie się do pytań Komisji Egzaminacyjnej, a także do pytań z sali, jeśli zostaną one dopuszczone przez Komisję. Trójka uczestników, która uzyska najwięcej punków w etapie II otrzyma tytuł laureatów, co jest równoznaczne z możliwością przyjęcia na studia I stopnia na kierunku wschodoznawstwo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w trybie specjalnym dla laureatów olimpiad i konkursów przedmiotowych.

Na wszystkich finalistów czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz partnerów Konkursu – redakcję dwumiesięcznika „Nowa Europa Wschodnia” i Wydawnictwo Czarne.