VII Międzynarodowa Konferencja "Kaukaz-między Europą a Azją"

01 marzec 2018

kaukaz konfa

VII Międzynarodowa Konferencja Naukowa organizowana przez Instytut Wschodni UAM, Instytut Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego

„Kaukaz- między Europą a Azją”

Termin: 5-6 czerwca 2018 roku

Miejsce: Poznań

Informacja w języku polskim POBIERZ

Information in English DOWNLOAD

Информация на русском СКАЧАТЬ

Opis:

Celem konferencji jest prezentacja najnowszych badań dotyczących Regionu Kaukazu w rozległej perspektywie czasowej w ujęciu interdyscyplinarnym: historycznym, politycznym, społeczno-ekonomicznym, kulturowym (etnicznym, religijnym), itp. Pragniemy przy tym położyć nacisk na konfrontację powszechnych wyobrażeń o Kaukazie (stereotypy, oceny, opinie itp.) z realiami panującymi w regionie  (sytuacja ekonomiczna, społeczna, polityczna itp.).

Tematyka konferencji obejmuje zagadnienia dotyczące podmiotów politycznych Kaukazu Północnego i Południowego w aspektach:

• geopolitycznym (znaczenie na arenie międzynarodowej, polityka bezpieczeństwa)
  • polityki wewnętrznej (reformy państwowe, scena polityczna, konflikty zbrojne)
  • społeczno-kulturowym (demografia, tożsamość narodowa, podziały etniczne, różnorodności wierzeń, kultur i języków)
  • gospodarczym (transformacja gospodarcza, handel i inwestycje zagraniczne, współpraca transgraniczna)

W czasie konferencji istotne będzie spojrzenie na historyczne uwarunkowania regionu. Dopełnieniem tematyki będzie określenie roli i znaczenia Unii Europejskiej oraz Federacji Rosyjskiej w procesach integracyjnych i dezintegracyjnych regionu.

Konferencja przeznaczona jest zarówno dla studentów, doktorantów, jak i pracowników naukowych, których zainteresowania związane są z szeroko rozumianą tematyką kaukaską (Kaukaz Północny oraz Południowy). Jesteśmy  przekonani, że udział w konferencji umożliwi integrację środowiska naukowego oraz stworzy warunki do współpracy między ośrodkami badawczymi z Polski i zagranicy.

W celu zgłoszenia się na konferencję, prosimy o wypełnienie formularza.

Na zgłoszenia oraz abstrakty (500-700 słów ) czekamy do 13 maja 2018 roku.

Przewidywana liczba prelegentów: 40

Czas wystąpienia: 15 minut

Języki konferencji: polski, rosyjski, angielski,

Opłata konferencyjna:

200 zł/ 50 euro – opłata dla doktorantów

(Organizatorzy zapewniają udział w konferencji oraz publikację zgłoszonego referatu).

250 zł/ 60 euro

350 zł/ 85 euro

(Organizatorzy zapewniają udział w konferencji, posiłki w trakcie trwania konferencji, w tym oficjalna kolacja wszystkich uczestników konferencji oraz publikację zgłoszonego referatu).

450 zł/ 110 euro

(Organizatorzy zapewniają udział w konferencji, jeden nocleg, posiłki w trakcie trwania konferencji, w tym oficjalna kolacja wszystkich uczestników konferencji oraz publikację zgłoszonego referatu).

550 zł/ 135 euro

(Organizatorzy zapewniają udział w konferencji, dwa noclegi, posiłki w trakcie trwania konferencji, w tym oficjalna kolacja wszystkich uczestników konferencji oraz publikację zgłoszonego referatu).

650 zł/ 155 euro

(Organizatorzy zapewniają udział w konferencji, trzy noclegi, posiłki w trakcie trwania konferencji, w tym oficjalna kolacja wszystkich uczestników konferencji oraz publikację zgłoszonego referatu).

Zgłoszone referaty zostaną opublikowane w zaplanowanej monografii pokonferencyjnej lub w czasopismach naukowych: Instytutu Wschodniego UAM i Instytutu Historii UAM „Historia@Teoria”, Instytutu Historii UR „Kavkaz-Przeszłość-Teraźniejszość-Przyszłość”. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wyboru miejsca publikacji zgłoszonych referatów.

Wszelkie informacje dotyczące tematyki konferencji oraz kwestii organizacyjnych prosimy kierować na maila konferencyjnego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Formularz zgłoszeniowy POBIERZ

Registration form DOWNLOAD