Czterodniowy cykl otwartych wykładów akademickich i debat na temat współczesnej Rosji i stosunków polsko-rosyjskich: "NOWA NARRACJA"

Centrum Wspierania Inicjatyw Międzynarodowych  i Instytut Wschodni UAM
zapraszają na czterodniowy cykl otwartych wykładów akademickich i debat na temat współczesnej Rosji i stosunków polsko-rosyjskich:

"NOWA NARRACJA"

| DATA: 17-20 października 2016. |
| MIEJSCE: Poznań |
(dokładne lokalizacje poszczególnych wydarzeń wskazane są w  programie "Nowej Narracji")

Podczas trwania wszystkich wydarzeń Nowej Narracji organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne.

„Nowa Narracja” to spotkania z wybitnymi specjalistami z Federacji Rosyjskiej oraz ekspertami polskich ośrodków naukowych i analitycznych oraz przedstawicielami organizacji pozarządowych z obu państw.

CWIM

Ramowy harmonogram wykładów i debat (program w wersji PDF dostępny do pobrania tutaj):

• 17 października o godz. 18.00 zapraszamy na debatę podsumowującą wybory parlamentarne
    WYBORY ROSJAN
    z udziałem:  Romana Udota (GOLOS, Moskwa), Adama Busuleanu (European Platform for Democratic Elections, Berlin), prof. dr hab. Romana Bäckera (UMK w Toruniu).

Miejsce: Auditorium Maximum, Collegium Iuridicum Novum | ul. Al. Niepodległości 53, Poznań

• 18 października  o godz. 18.00 odbędzie się debata poświęcona Rosji widzianej z perspektyw jej peryferii
    NARRACJE PAMIĘCI
    z udziałem dra Michaiła Rożańskiego (Niezależne Centrum Edukacji i Badań Społecznych (Irkuck), prof. Wiktora Woronkowa (Centrum Niezależnych Badań Socjologicznych (Petersburg), dra Ivana Peshkova (Instytut Wschodni UAM) oraz prof. dr hab. Waldemara Kuligowskiego (Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UAM )

Miejsce: Auditorium Maximum, Collegium Iuridicum Novum ul. Al. Niepodległości 53, Poznań
  • 19 października w godzinach 12:00-17:30 w ramach Nowej Narracji odbędzie się Międzynarodowa Konferencja
    „Czy Nowa Narracja o Rosji w Polsce jest możliwa?”
    w całości poświęcona problemowi możliwości  wypracowania nowej formuły dialogu i form współpracy między polskimi i rosyjskimi środowiskami akademickimi i eksperckimi.

Miejsce: Sala Senatu, Collegium Minus UAM, ul. Wieniawskiego 1, Poznań

Konferencja ma charakter zamknięty. Ze względów organizacyjnych wszystkich, którzy chcieliby przysłuchiwać się obradom zapraszamy do przysłania zgłoszenia pod adres: cwim@wp.pl do dnia 10 października.

--> Kliknij by poznać dokładny program konferencji <--

• 20 października  zapraszamy na debatę
    DLACZEGO OD LAT NIE MOŻEMY SIĘ DOGADAĆ?  ROSJA – EUROPA DIALOG (NIE)MOŻLIWY
    z udziałem prof. Jewgienija Gontmahera (Moskiewski Instytutu Gospodarki Światowej i Stosunków Międzynarodowych Rosyjskiej Akademii Nauk) , prof. Wasilija  Żarkowa (Moskiewska Wyższa Szkoła Nauk Społecznych i Ekonomicznych, Moskwa), prof. zw. dra hab. Mariana Brody (Uniwersytet Łódzki), prof. dra hab. Andrzeja de Lazari (Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi) oraz dra Łukasza Jasiny (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych)

Miejsce: Concordia Design, ul. Zwierzyniecka 3, Sala: Creative Room, Poznań

Ponadto 18 i 20 października od godziny 10.00  w Auli G. Labudy w Historicum Novum odbywać się będą otwarte wykłady akademickie prowadzone przez naszych wybitnych gości:

• PRZESTRZEŃ „SECONDHAND”. O sentymentach postkomunistycznych w rosyjskiej przestrzeni poradzieckiej -  dr Michaił Rożański -18 X 2016
  • JAKI JEST WSPÓŁCZESNY HOMO SOVIETICUS? O kulturowych uwarunkowaniach modernizacji Rosji – prof. Wiktor Woronkow  - 18 X 2016
  • CZY ISTNIEJE ROSYJSKA AGORA? O kampanii wyborczej i społecznych inicjatywach obserwacji - Roman Udot – 18 X 2016
  • ROSYJSKA TOŻSAMOŚĆ. Pomaga czy przeszkadza w europejskim wyborze i europejskiej integracji Rosji? O tym dokąd zmierza aktualna sytuacja i jakie są prognozy dla polityki zagranicznej Rosji -  prof. Wasilij Żarkow  - 20 X 2016
  • EUROPEJSKA PRZYSZŁOŚĆ ROSJI. Czy jest możliwa? – prof. Jewgienij Gontmaher – 20 X 2016
  • POLAK I ROSJANIN WE WZAJEMNEJ KARYKATURZE - prof. dr hab. Andrzej de Lazari (Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi)

Szczegółowy program i więcej informacji na stronie: http://escii.eu/nowa-narracja

Kontakt do organizatorów:

Dr Magdalena Lachowicz
Instytut Wschodni UAM

e-mail:magda@escii.eu
Dr Agnieszka Smólczyńska

e-mail: aga@escii.eu

Nowa Narracja to pilotażowy projekt Wschodniego Klubu Dyskusyjnego, jaki rozpoczyna swoją działalność w Poznaniu.

Projekt realizowany przy wsparciu