Finaliści konkursu "Zostań wschodoznawcą"

Szanowni Państwo, poniżej znajdziecie Państwo link
do listy zawierającej nazwiska 11-stu finalistów I etapu

Konkursu Wiedzy o Europie Wschodniej, Syberii, Kaukazie i Azji Środkowej
„Zostań Wschodoznawcą”
Niepodległość 1918 – nie tylko Polska…

 

 || Lista do pobrania w PDF ||

 

II etap (finałowy) odbędzie się 16 kwietnia 2017 r. w siedzibie Instytutu Wschodniego UAM i składać się będzie z piętnastominutowej prezentacji na wybrany przez finalistę i zaakceptowany przez Komisję Egaminacyjną temat dotyczący zagadnienia, któremu poświęcona jest tegoroczna edycja Konkursu.

Oprócz prezentacji typowo historycznych, zapraszamy też do przedstawienia tematów dotyczących refleksji wydarzeń 1918-1921 w kulturze i pamięci historycznej aż po współczesność (literatura, film, pomniki itd.).Po przedstawieniu prezentacji każdy finalista będzie miał za zadanie ustosunkowanie się do pytań Komisji Egzaminacyjnej, a także do pytań z sali, jeśli zostaną one dopuszczone przez Komisję. Trójka uczestników, która uzyska najwięcej punków w etapie II otrzyma tytuł laureatów, co jest równoznaczne z możliwością przyjęcia na studia I stopnia na kierunku wschodoznawstwo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w trybie specjalnym dla laureatów olimpiad i konkursów przedmiotowych.

Na wszystkich finalistów czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz partnerów Konkursu – redakcję dwumiesięcznika „Nowa Europa Wschodnia” i Wydawnictwo Czarne.

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.