Konkurs fotograficzny "Spojrzenie na Wschód"


Konkurs fotograficzny "Spojrzenie na Wschód" 

Instytut Wschodni Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w tegorocznej educji konkursu fotograficznego "Spojrzenie na Wschód".

Konkurs odbywa się w trzech kategoriach:

  1. ZAKLĘTA DUSZA  - portret mieszkańców Wschodu,
  2. Z NUTĄ NOSTALGII –zdjęcia krajobrazowe
  3. ŻYCIE W OBRAZACH – seria zdjęć reportażowych (minimum 3 zdjęcia). 
  4. WSCHODNI KLIMAT – zdjęcia, które wykonane zostały przez osoby nie będące na Wschodzie, prezentujące swoisty wschodni klimat w odczuciu autora 

W konkursie udział wziąć mogą studenci UAM oraz osoby zainteresowane tematyką badań wschodoznawczych. W konkursie nie mogą uczestniczyć etatowi pracownicy naukowo-dydaktyczni Instytutu  Wschodniego UAM.  

Jak wiąć udział w konkursie?

Aby wziąć udział w konkursie, uczestnik powinien dostarczyć do Instytutu Wschodniego (ul. Umultowska 89 D, pokój 3.38 – do sekretarza konkursu mgr Magdy Pabin-Majchrzak) następujące materiały:

  • płytę CD zawierającą od 1 do 5 zdjęć w formacie JPG (każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 5 fotografii w kategorii 1 i 2 oraz 10 w kategorii 3). Preferowana wielkość plików to 1600x1200 pikseli, dopuszczalne są też inne wielkości. Płyta CD powinna być opisana godłem (kryptonimem) oraz kwalifikatorem kategorii. 
  • opcjonalnie (nie jest to wymóg obowiązkowy) wydruk tych samych zdjęć w formacie 18 x 24 lub 20 x 30 cm
  • podpisany godłem (kryptonimem) opis zdjęć wydrukowany lub napisany odręcznie. Powinien on składać się z tytułu każdego zdjęcia i opcjonalnie jego rozwinięcia (do kilkunastu wyrazów), dodatkowo prosimy o zamieszczenie opisu zdjęć w pliku edytora tekstu na płycie CD ze zdjęciami.
  • oświadczenie o udziale w konkursie (zob. załącznik) w zaklejonej kopercie opatrzonej tym samym godłem (kryptonimem). Materiały konkursowe nie będą zwracane. 
Podstawowe wymagania

Zgłoszone prace muszą być fotografiami wykonanymi samodzielnie przez Uczestnika konkursu z użyciem technik fotografii tradycyjnej lub technik fotografii cyfrowej. Zdjęcia mogą być poddane obróbce komputerowej tylko w zakresie odpowiadającym technikom używanym w tradycyjnej ciemni fotograficznej (rozjaśnianie, przyciemnianie, wyostrzanie, zmiana kontrastu, likwidacja szumów), nie mogą być efektem fotomontażu, zmian kompozycji itp. Organizator zastrzega możliwość wyłączenia z konkursu prac nie spełniających wymogów lub bardzo złych jakościowo.

Fotografie zgłoszone do konkursu muszą być związane z tematyką wschodoznawczą tzn. przedstawiać obszar postradziecki (Europa Wschodnia, Azja Środkowa i Syberia, Kaukaz): jego krajobraz, przyrodę, mieszkańców, życie polityczne, społeczne, gospodarcze, kulturalne, albo związki obszaru postradzieckiego i jego mieszkańców z Polską oraz światem. 

Fotografie zgłoszone do konkursu muszą być wykonane po roku 2013. 

Ocena i nagrody

Kryterium oceny stanowić będą walory estetyczne i informacyjno-edukacyjne zdjęcia.   5. W każdej kategorii zostanie przyznana I nagroda, II nagroda i III nagroda oraz ewentualne wyróżnienia. Nagrodzone i wyróżnione zdjęcia zostaną wyeksponowane w Instytucie Wschodnim UAM oraz w szkołach współpracujących z Instytutem Wschodnim. Mogą zostać też wyeksponowane w innych instytucjach.   6. W konkursie przewidywane są nagrody rzeczowe.  


Osoby do kontaktu sekretarz organizacyjny    

mgr Magda Pabin-Majchrzak | e-mail : wschodo.foto@gmail.com | e-mail: magda.pabin-majchrzak@amu.edu.pl | tel. 504 589 770            

opiekun naukowy dr Karolina Polasik-Wrzosek e-mail: karolina.polasik@gmail.com   


POBIERZ: | - Formularz zgłoszeniowy | - Pełny regulamin konkursu |

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.