Kurs języka angielskiego w bostonie dla studentów UAM

Kurs języka angielskiego w Bostonie

Plakat_BostonW związku z nawiązaniem współpracy z Bunker Hill Community College (BHCC) w Bostonie, w Stanach Zjednoczonych, która miałaby polegać na umożliwieniu realizowania niektórych dodatkowych przedmiotów w USA, rozpoczyna się nabór studentów na tę formę zajęć.

Warunki oferty są następujące:

Okres trwania kursu w Bostonie: 17.08.-16.09.2015 (z możliwością pozostania dłużej w USA, do uzgodnienia z Prof. Speidel)

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do czwartku południa i trwają około 18 godzin tygodniowo. (od 9:00-13:00 każdego dnia). Po południu w ramach programu, College organizuje liczne wycieczki po Bostonie i okolicach, oraz do ważnych instytucji takich jak: Harvard University, MIT, Kennedy's Library, Federal Reserve Bank of Boston, gdzie studenci mogą zapoznać się z obecnymi badaniami naukowymi, profilem dydaktyczno-naukowym i trendami w międzynarodowej bankowości.

Zaliczenie specjalistycznych kursów języka angielskiego: konwersacje oraz elementy historii i kultury Stanów Zjednoczonych, co zwalnia z konieczności uczęszczania na analogiczne kursy w programie studiów, np. lektorat j. angielskiego,  w uzgodnieniu z odpowiednim Dziekanem. Od czwartku do niedzieli studenci mogą organizować sobie indywidualne lub grupowe wycieczki  po USA i Kanadzie ( np. New York, Washington, California, Miami, Toronto, Montreal, Canada, Niagara Falls). Bliskość pięknych plaż na Atlantykiem (40 minut).

Aplikować mogą studenci stacjonarni i niestacjonarni studiów licencjackich i magisterskich oraz doktoranci wszystkich kierunków studiów UAM.

Prof. Michael Speidel, Amerykanin polskiego pochodzenia opiekuje sie grupa w Bostonie i asystuje przy załatwianiu wiz amerykańskich  w Warszawie B1-/B2 (10-letnie wizy turystyczne).

Szacowany koszt  zależy od liczby uczestników:

• 750 USD, przy 10 uczestnikach, opłaty za naukę (tuition fee)
  • 500 USD/tydzień/4 osoby  w hotelu pod Bostonem
  • ok. 100 USD na ubezpieczenie
  • koszt wizy ok. 120USD.
W celu obniżenia kosztów zakwaterowania, mieszkanie znajduje się w hotelu Red Roof Inn w Salem, New Hampshire, około 55 minut jazdy expresowym autobusem do Bostonu. Niniejszy autobus jeździ  bezpośrednio na lotnisko Logan oraz na stacje kolejowa i autobusowa w Bostonie.   Bilety lotnicze oraz wizę uczestnicy zakupują we własnym zakresie. Każdy uczestnik kursu z UAM otrzyma  dofinansowanie do kosztu otrzymania wizy w wysokości 300 zł.

Zgłoszenia prosimy kierować do Joanny Zadarko (zadarko@amu.edu.pl , tel. 8294475) do Działu Współpracy z Zagranicą do dnia 05.06.2015 r.

Test on-line (w języku angielskim), mający na celu określenie poziomu językowego kandydatów, odbędzie się w pierwszych dwóch tygodniach czerwca; kandydaci zostaną powiadomieni o terminie testu mailowo.

Opłatę za naukę (tuition fee) należy uiścić z góry do dnia 01.07.2015 r. na konto bankowe UAM: BZ WBK 77 1090 1362 0000 0000 3601 7903, w tytule subkonto wpłat /706 439/.