Nowy numer "Spojrzenia na Wschód".

Spojrzenie na Wschód

Nowy numer kwartalnika "Spojrzenie na Wschód" już dostępny!

„Spojrzenie na Wschód. Kwartalnik wschodoznawczy” jest czasopismem studentów oraz doktorantów Instytutu Wschodniego Uniwersytetu im Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W najnowszym wydaniu:

ANALIZY I PUBLICYSTYKA

• Presenting the conflict between Ukraine and Russia as a struggle between the Primordialism and Constructivism.
  • Human Trafficking: sexual enslavement of Russian woman to Turkey, as a destination country.Presenting the issue from two ethnic aspects gender and race.
  • Rada Arktyczna jako ważne ogniwo współpracy międzynarodowej Rosji w Arktyce
  • Mitologia Osetyjczyków

WYWIADY I REPORTAŻE

• Armia. Marzenie nieulotne.
  • Czarnobyl, nasze miejsce, nasz dom.

RECENZJE

• Antyutopia po rosyjsku?