Prof. Eduard Salamanowicz Kulpin | Nekrolog

_   
Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego współpracownika i serdecznego przyjaciela  

prof. Eduarda Salmanowicza Kulpina


Rodzinie składamy szczere wyrazy współczucia   

Dyrekcja, pracownicy, doktoranci i studenci Instytutu Wschodniego Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu  


Prof. Eduard Kulpin
Profesor Eduard Salmanowicz Kulpin, ekonomista i filozof, był wieloletnim pracownikiem Instytutu Orientalistyki Rosyjskiej Akademii Nauk, prowadził interdyscyplinarne badania na styku humanistyki i nauk przyrodniczych, w szczególności nad wzajemnym oddziaływaniem człowieka i otaczającego go środowiska naturalnego.

Z jego inicjatywy, od 1992 roku, odbywała się najczęściej na Krymie, coroczna konferencja pt. „Człowiek i przyroda”, gromadząca badaczy wywodzących się z różnych środowisk naukowych. Jako Instytut Wschodni mieliśmy przyjemność współpracować przy organizacji wielu edycji tej konferencji. Dla niejednego pracownika IW, uczestnictwo w owym przedsięwzięciu stwarzało pierwszą możliwość publicznego, naukowego wystąpienia oraz publikowania w języku rosyjskim. Profesor Kulpin przyjmował nas na tych konferencjach z nieopisaną gościnnością i ciepłem. Był wspaniałym organizatorem i nauczycielem. Zawsze dbał, aby młodzi polscy doktoranci i adepci nauki wyjechali stamtąd z poczuciem intelektualnej satysfakcji. Niejednokrotnie był także naszym gościem w Poznaniu.

Pozostawił po sobie 7 monografii i ponad 200 artykułów naukowych.

Niech spoczywa w pokoju!

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.