Spotkanie autorskie

Zakład Historii Europy Wschodniej IW UAM oraz Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód Oddział Poznań

zapraszają na spotkanie autorskie z

dr Sergiejem   Taranienko
kierownikiem Naukowo-Badawczego Oddziału Archeologii przy Ławrze Kijowsko-Peczerskiej. Autorem blisko 80 publikacji z dziedziny archeologii średniowiecznego Kijowa i grodów Rusi Kijowskiej

dr Tatianą   Wodotyką
pracownikiem naukowym Instytutu Historii Ukrainy Ukraińskiej Akademii Nauk

Spotkanie odbędzie się 28 kwietnia o godz. 11:00 w sali wykładowej 3.131 Collegium Historicum (II piętro) i będzie obejmować prezentację monografii poświęconej najnowszym badaniom przeprowadzonym przez zespół archeologów na obszarze kijowskiego padołu pt. Struktura przestrzenna staroruskiego padołu Kijowa: powstawanie i rozwój.

Po wykładzie nastąpi prezentacja wspólnego projektu wydawniczego Instytutu Historii Ukrainy Ukraińskiej Akademii Nauk i Wydziału Historycznego Uniwersytetu im. Tarasa Szewczenki w Kijowie – publikacji Город: история, культура, общество.