„Węzeł Kaukaski. Współczesne problemy i wyzwania regionu”

Instytut Wschodni UAM, Instytut Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Wielkopolskie Stowarzyszenie „Vostok”
zaprasza na międzynarodową konferencję naukową:

„Węzeł Kaukaski. Współczesne problemy i wyzwania regionu”

Termin: 10-11 kwietnia 2014r.
Miejsce: Poznań
Opis: Konferencja przeznaczona jest zarówno dla studentów, doktorantów, jak i pracowników naukowych, których zainteresowania oscylują wokół regionu kaukaskiego (Kaukaz Północny oraz Południowy). Uzupełnieniem będą wykłady plenarne specjalistów w dziedzinie regionu Kaukazu Północnego i Południowego.   Celem konferencji jest naświetlenie sytuacji Kaukazu Północnego oraz Południowego z punktu widzenia politycznego, społecznego, ekonomicznego i kulturowego. Udział w spotkaniu daje ponadto możliwość integracji środowiska naukowego, stworzenia warunków do współpracy między jednostkami naukowymi oraz przedyskutowania współczesnych zagrożeń, wyzwań i perspektyw regionu kaukaskiego.

Obszary dyskusji:

• Kaukaz Północny i Południowy na arenie międzynarodowej (stosunki z Rosją, Unią Europejską, Stanami Zjednoczonymi, problem integracji z UE i NATO itp.)
  • polityka bezpieczeństwa;
  • polityka wewnętrzna (aparat władzy, wybory, reformy państwowe, scena polityczna, itp.);
  • sytuacja wewnętrzna (konflikty, wojny, zagrożenia, itp.);
  • społeczeństwo (tożsamość narodowa, mniejszości narodowe, migracje, nacjonalizmy, itp.);
  • sytuacja gospodarcza.

W celu zgłoszenia się na konferencję, prosimy o wypełnienie formularza. Na zgłoszenia oraz abstrakty (200-300 słów) czekamy do 10 marca 2014 r.

Przewidywana liczba prelegentów: 20
Czas wystąpienia: 15-20 minut
Języki konferencji: angielski, polski, rosyjski

Przewidujemy stworzenie tematycznych paneli dyskusyjnych.

Opłata konferencyjna:
200 zł - wyżywienie w trakcie trwania konferencji (w tym kolacja po pierwszym dniu konferencji).
250 zł – jeden nocleg oraz wyżywienie w trakcie trwania konferencji (w tym kolacja po pierwszym dniu konferencji).
300 zł - dwa noclegi oraz wyżywienie w trakcie trwania konferencji (w tym kolacja po pierwszym dniu konferencji).

Wszelkie informacje dotyczące tematyki konferencji oraz kwestii organizacyjnych prosimy kierować na maila konferencyjnego: konferencjakaukaska2014@gmail.com

Formularz zgłoszeniowy można pobrać TUTAJ